Комітет Ради рекомендує ухвалити за основу проєкт закону про медіа

17.01.20 16:58Сколько просмотров этой статьи1546Сколько комментариев этой статьи0

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити в першому читанні законопроєкт №2693 "Про медіа".

Таке рішення члени комітету ухвалили на засіданні, повідомляє Укрінформ.

Метою законопроекту є створення єдиної, впорядкованої та взаємоузгодженої системи правових норм, спрямованих на регулювання правовідносин у сфері медіа, виконання Україною зобов’язань перед європейськими партнерами та імплементація норм європейського законодавства у національне.

Ухвалення цього документа має створити сучасні європейські умови для задоволення інформаційних потреб громадян України, ефективного розвитку сфери надання аудіовізуальних медіа сервісів з використанням нових технологій.

У законопроекті визначено терміни у сфері медіа, такі як “аудіовізуальне медіа”, “друковане медіа”, “онлайн-медіа” тощо.

Окремим розділом пропонується визначити обмеження, пов’язані зі збройною агресією, які діють із моменту визнання Верховною Радою певної держави державою-агресором (державою-окупантом) і до моменту прийняття рішення про скасування цього статусу.

Зокрема, пропонується забороняти поширювати в медіа матеріали, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора (держави-окупанта), її посадових осіб, осіб та організацій, що контролюються державою-агресором, та їх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною збройну агресію, анексію території України, порушення територіальної цілісності, суверенітету України, зокрема і публічне заперечення зазначених дій.

Згідно із законопроєктом, Національна рада відмовлятиме в реєстрації іноземного лінійного медіа, що зареєстроване в державі-агресорі або якщо виявлено ознаки того, що редакційний контроль здійснюється фізичними або юридичними особами – резидентами держави-агресора.

Також передбачається запровадження спільного регулювання у сфері медіа - як поєднання функцій та засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання. Предметом спільного регулювання є визначення вимог до поширення інформації, для якої законодавством передбачено регулювання змісту, шляхом прийняття кодексів (правил) створення та поширення такої інформації. При цьому суб’єкти у сфері медіа добровільно беруть на себе обов’язок дотримуватись цих вимог, а Національна рада визнає, що ці вимоги є достатніми для забезпечення суспільних інтересів.

Водночас передбачається створення органу спільного регулювання у формі громадської спілки, що є юридичною особою, засновниками якої є ліцензіати та реєстранти, а також їх галузеві об’єднання.

Законопроектом також встановлюються заходи реагування та санкції за порушення законодавства у сфері медіа. Зокрема, пропонується визначити “припис” новим видом санкцій.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Суббота, 29.02.2020

Закругление верхнее-левое

15:08МФК «Николаев» на сборе в Турции обыграл датчан

15:01«Укртелеком» с 1 марта повышает тарифы

14:37Стивена Сигала оштрафовали на 300 тысяч долларов

14:18У сотни николаевских прокуроров проверят общие способности

13:58Сколько украинские нардепы заработали в январе

13:34В Украине будет теплая весна

13:104 марта Верховная Рада не рассмотрит назначение Тигипко премьером, - Арахамия

12:48Непотушенная сигарета привела к гибели 84-летнего пенсионера

12:28Николаевцам показали мобильную выставку «Шоковая терапия поэзии Дмитра Креминя»

12:11В Вознесенске автолюбитель из России удрал с места ДТП

11:49В Николаеве «горело» здание главного управления полиции

11:36В Украине скоро исчезнут некоторые профессии

11:20МВФ заявил о прогрессе в диалоге с Украиной

11:07Николаевцев призвали бороться с рекламой наркотиков

10:54Украинские катера, ранее захваченные РФ, пришли на ремонт в Николаев

10:39Установлены сроки выздоровления от коронавируса

10:22В США подписали контракт на производство комплексов Javelin для Украины

10:08Прилетающие из Египта будут проходить медосмотр в николаевском аэропорту

09:53Консульство Украины в Милане возобновляет работу

09:37В Николаеве начат демонтаж рынка

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама